| minteuandedouaori a întrebat:

Am un laptop de 2.00 ghz 1 gb ram hardisk 120 gb placa video intelgama medium 4500HD si windows Vista
unele jocuri in loc de 1 gb cer 2 pe vista si alea imi merg cam sacadat daca mai cumpar 1 gb sau 2 imi vor merge mai bine?

4 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Vor merge mai bine jocurile daca ai pune o placuta de RAM compatibila si daca ti-ai baga Xp sau 7, vista consuma prea multe resurse.

| FizoxX a răspuns:

Pai,laptopu nu-i de jocuri cele care sunt de jocuri ajung la 30-40 de milioane dar cu configuratie pe masura.Nu iti mai poti adauga nimic in laptop.Mai pe scurt nu iti mai poti baga inca un gb ram

| FizoxX a răspuns:

Dupa cunostintele mele stiu ca nu mai poti, infine de ce nu v-ati luat amandoi pc pentru gaming? va anunt ca exista am dat 20 mil de la domo pentru un pc mai mic de statura, ma refer la unitate cu 4gb rami.procesor quad, placa 512 video...acum nu mai is cu quad core numai cu dual, da is bune si alea...deci eu as face asa(las vinde laptopu si mias lua un pc daca chiar vreau sa ma joc daca nu atunci as ramane pe laptop, tu daca vrei sa ramai cu el ori ce ar fi ar trebui sa iti mearga cu 2gb rami.ii la mintea prostului de ex am avut 1gb rami nu mi-a mers assasin creed, dupa aia mi-am pus 4 si mi-a mers

| minteuandedouaori explică:

Se mai poate ca mai am un slot si pe laptopurile de 30 40 nu merg toate jocurile am un coleg care are un laptop pentru gaming