| Krystyana1 a întrebat:

Am un laptop Fujitsu Siemens si nu-i mai merge CD driver-ul. Stiti ce as putea sa-i fac fara sa-l duc la reparat?

Răspuns Câştigător
| 3my098 a răspuns:

Eu sincer nu aș recomanda să repari tu dacă nu te pricepi pot spune din proprie experiență am incercat odată să schimb procesorul singur și nu a ieșit ce vroiam eu și m-a costat dublu să mil repare.
Dar chiar dacă nu vrei să il duci la reparat du-te la service și intreabă măcar de ce nu merge cd driver-ul

Baftă

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Cauta si tu la second hand, daca laptopul este batraior, oricum are dedesubt un surub, doua si le desfaci si prin tragere inspre exterior scoti cd romul.Te uiti la conector la tipul si dispunerea conectorului, eventual al iei cu tine sau ai faci o poza de aproape si la talcioc sa al inlocuiesti.Retine nu toate sunt la fek, au forme si conectori diferiti, si tu trebuie sa cauti modelul tau la conector si la corp sa intre in locul celuilalt defect.
O idee mai buna este incarca bateria la laptop bine, i-al cu tine in targ, si acolo poti proba direct ce cumperi pe laptop.La magazin sunt scumpe spre 1-1.5 milioane si revin daca laptopul merita investitia, merita daca nu.tu decizi.Bafta!

| vatco a răspuns:

In ce sens nu iti mai merge? nu ti-l vede in windows sau nu iti citeste cd-urile?

| Krystyana1 explică (pentru vatco):

Nu le citeste

| vatco a răspuns (pentru Krystyana1):

Ia un bat de ureche inmoaiel in alcool sau spirt si sterge lentila laserului.cu grija pentru ca daca apesi prea tare poti sa il strici de tot. daca nu iti merge dupa ce il stergi inseamna ca trebuie sa il schimbi

| SoloPC a răspuns:

Daca ai laptop da rebe sa te duci cu el la un specialist sua la un om care macar se pricepe si nu te apuc tu sa repari pe acolo

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Pentru 50lei cat e unul la storepc.ro iti mai bati capul?