| Adrian69Adrian a întrebat:

Am un laptop Hp Compaq CQ61 si de vreo luna se-ncinge foarte rau desi nu ma joc doar deschid cateva pagini de internet si messenger! Stie cineva cauza acestui lucru?

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Mergi la un service autoriat HP pentru curatare! :)
http://laptopnews.ro/service-laptop-reparatii-laptop

| WPP a răspuns:

Trebuie sa verifici in "task manager" ce aplicatii iti suprasolicita procesorul (sunt sanse mari sa ai virusi). Totodata verifica si zona ventilatorului sa nu fie plin de praf/scame care sa nu mai permita racirea optima a procesorului sau chiar blocarea coolerului!