| Repar a întrebat:

Am un laptop HP cu windows 7 si 64 bit.Dece nu pot activa wireless-ul? Am intrat in,, Windows Mobility Center" de unde se activeaza wireless-ul si nu pot apasa pe butonul on.Dece? Am cautat si pe Youtube dar n-am gasit nimic in legatura cu ce problema am eu de aface.Tin sa mentionez ca nu merge cu nici-o tasta pentru a activa wireless-ul.Va rog ajutati-ma, vreau sa intru si eu pe wireless.Raspunsul corect primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| HaKa93 a răspuns:

Ai driverul de la wireless instalat. daca nu cauta aici modelul laptopului, downloadeaza-l si instaleaza-l http://www8.hp.com/us/en/drivers.html

| Repar explică (pentru HaKa93):

Dar nu stiu ce model este laptopul.Cum il pot afla, nu scrie nici pe fata nici pe spate.Deci cum aflu modelul?

| HaKa93 a răspuns (pentru Repar):

Intri in start si scrii dxdiag apoi enter si vezi ce scrie la system model

| HaKa93 a răspuns (pentru HaKa93):

Sau click dreapta pe my computer din start si dai la propprietati si iti scrie acolo model