| OnePiece a întrebat:

Am un laptop Lenovo Yoga 500 cu 4GB de RAM si Intel Core i5-6200U. Vreau sa fac upgrade la 8GB, dar nu am decat 1 slot pentru RAM. M-ar costa in jur de 280 de lei... daca aveam 2 sloturi, luam unul de 4 si dadeam doar in jur de 150.

Acum, am garantie la Altex cu laptop-ul asta. Daca fac upgrade, va trebui sa platesc intregul pret, sau se scade costul memoriei de 4GB?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Si de ce ar trebui sa iti scada din pret?
memoria de 4gb e a ta.

| OnePiece explică (pentru gelu1970):

Pentru ca atata vreme cat ai garantie la Altex ai optiunea sa ii lasi pe ei sa-ti faca upgrade-ul, fara sa platesti. Ma gandeam doar daca, din moment ce voi avea 8GB de RAM, memoria veche va ramane la ei si pretul mai scade un pic.

| gelu1970 a răspuns (pentru OnePiece):

Am inteles ce ai vrut sa spui. insa nu cred ca vand memorii de mana a doua. cel mai sanatos e sa incerci sa o vinzi dupa ce faci upgrade.

| RAY a răspuns:

Nu altex face upgrade si depanero, prima oara cumperi memoria ram apoi faci upgrade, poti vinde cuiva acel 4gb ram atat, altex nu cumpara