| Danutz_4269 a întrebat:

Am un laptop si am instalat windowsul dar nu am cd-urile cu drivere pentru el.Am incercat cu Driver Genius si AIDA32 dar nu merge netul la el banuiesc ca trebuie instalat driverul pentru net.Cum pot afla ce driver de net ii trebuie?

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Start,Run [executare] scrii in caseta run dxdiag si iti va arata model Placa de Baza.
Scrii in Google model si producator Placa de Baza, intri pe siteul producatorului si descarci driverele necesare.

9 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Scrii in GoogleTouslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer la Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele lipsa, sau versiuni mai noi la driverele pe care le ai.descarca driverele necesare si install

| RB26DETT a răspuns:

Ce fel de net ai? router wireless sau LAN ( cablu )? daca ai cablu, uita-te pe modem sau cutie si vezi cum se cheama ca are ceva cu litere si cifre d334FG sau cv de genu, si apeleaza la numarul de telefon informativ al operatorului de internet, upc romtelecom etc ce ai tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-l mai simplu este sa vezi ce placa de baza ai dai o cautare pe google si descarca driverul original

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uita ca trebuie sa descarci cpu-z il pui pe stick si il instalezi pe laptop dupa care te uit ce placa de baza ai

| Tagaso a răspuns:

Placa de rețea o găsește și instalează windows prin Update

| MassEffect a răspuns:

Pai caut pe google drivere pentru modelul calculatorului tau si gasesti.

| Danutz_4269 explică:

Am incercat in toate felurile si nu reusesc sa rezolv problema.Sunt pe cablu la rds Si cand dau connect in apare o eroare Connecting through WAN Miniport(PPPOE). Error 769.The specified destination is not reachable.Stie cineva cum sa rezolv problema?

| Danutz_4269 explică:

Imi apare o eroare cand incerc sa ma conectez la net.Eu sunt pe rds cablu si scrie asa:Connecting through WAN Miniport(PPPOE) Error 769:The specified destination is not reachable.Nu pot folosi nici un program pentru update

| IoneanuDenis a răspuns:

Pai e greu.Deci meniu->clik dreapta pe my computer(cum ai,, ceva cu computer)->proprietati->manager dispozitive(eu am in ro)->vei vedea other devices clik pe el si vezi ce ai, iar pe calculator cauti drivere pentru numele dispozitivului. Sper ca ai inteles.