| albastrica009 a întrebat:

Am un laptop si l-am folosit destul de mult. si de obicei nu l-am inchis, am tras capacul si el a ramas in stand by. si acum cand vreau sa intru in broswer: pe youtube sau pe google mi se blocheaza pagina. nu exista vreun program ca sa scap de blocarile astea, internetul merge bine?

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Nu e din cauza la standby, odata l-am tinut pornit nonstop o saptamana si n-a avut nimic. In standby l-am tot pus de 2 saptamani si tot n-are nimic. Problema ta e de la altceva(virusi, tampeniile instalate, etc.)

| albastrica009 explică (pentru CinevaNou):

Si de virusii aia cum scap? n-am antivirus.

| CinevaNou a răspuns (pentru albastrica009):

Descarca varianta free de aici http://www.malwarebytes.org/mwb-download/ si da un scan.
Toate browserele iti fac probleme?

| Zaygon a răspuns:

Probabil s-a umplut memoria cache. Da-i un restart, curata din browser cache-ul si daca tot nu merge repune windowsul. Si asta invatatura de minte ca laptopul nu se lasa in stand-by mai mult de 2 zile.

| albastrica009 explică (pentru Zaygon):

Cum curat cache-ul?

| Zaygon a răspuns (pentru albastrica009):

In setarile la browser ai golire cache si cookie. Si vezi sterge si temporarele. C:\windows\temp