| Blair24 a întrebat:

Am un laptop Sony Vaio cumparat din decembrie din America si este venit chiar direct de la sediul Sony. Pana acum nu am avut probleme cu el, a mers perfect, insa aseara in timp ce stateam pe facebook mi s-a stins. L-am aprins din nou iar dupa 2 minute imi spune ca bateria nu este introdusa corect sau ca nu se potriveste cu laptopul si mi se stinge. Am scos si reintrodus bateria care mai avea 30 la suta dar am patit acelasi lucru. L-am bagat la incarcat, la fel. Pot sa fac eu ceva fara sa-l duc la service? Dau funda.sadpuppy dog eyes

3 răspunsuri:
| mimikafrumusika a răspuns:

Laptopul merge si pe curent, fara sa ai bateria introdusa in el.Pericolul e ca in caz de intrerupere a curentului poate sa arda circuitul interior.Incearca sa introduci bateria in el si sa l ti in priza mereu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur sa slabit bateria nu prea ai ce sa-i faci trebuie sa cumperi alta sau sa il folosesti cu incarcator

| christianlaroka a răspuns:

Hey. Nu ar trebui sa te bagi. Mai bine il duci la service, cei de acolo stiu ce au de facut. Poate e o problema minora si te rezolva repede.