| LaMbRiU21 a întrebat:

Am un monitor Acer AL1712 din 2003 si cand il bag in priza scrie Acer pe ecran dupa se inchide de tot si nu mai merge. Nu stiu ce are pana acum mergea. Am desfacut monitorul am curatat tot din el, dar in zadar. Am placa video GTX 950 OC. Ce pot face? Tin sa mentionez ca am bagat si la alt pc monitorul si tot asa facea. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Daca era ars monitorul nu mai aparea sigla pe el. este posibil cablul de la unitata la pc sa aiba vreun pin rupt, incearca cu un alt cablu bun. s-au cu placa video integrata on-board

2 răspunsuri:
| StefanCosmin a răspuns:

Cablul care face legatura dintre unitate si monitor e ars, schimba l

| Stefan_Samu_1996 a răspuns:

Monitorul i s-a stricat la acest pc. poti sa il bagi la mai multe pc tot la fel o sa fie. du-te la service si til repara.