| Zdog a întrebat:

Am un Samasung Galaxy s6310 (Young) si vreau sa-i fac update la android, risc sa stric telefonul sa-u sa pierd ceva (in afara de garantie)

2 răspunsuri:
| piratuu a răspuns:

In primul rand, daca nu procedezi cum trebuie, risti ca telefonul sa se strice si sa nu mai poti face nimic. Trebuie sa fie rootat telefonul si sa instalezi cwm recovery, spoi sa gasesti un ROM bun pent device-ul tau.

| cezy006 a răspuns:

Depinde de ce android vrei sa ii bagi(cred ca vrei 4.2.2)
Sa il strici nu ai cum pentru ca are 768 mb RAM si suporta si android mai nou, dar nu prea inteleg de ce vrei sa-i faci update... cred ca doar pentru interfata.
Si da, risti sa pierzi date, mai mult ca sigur o sa pierzi tot!
Bafta!