| peony a întrebat:

Am un Samsung galaxy ace si am vrut sa mi pun o cartela din alta retea. Dupa ce am repornit tel mi a aparut urmatoarea chestie:"Introducere cheie de control pentru blocarea retelei".ce cod trebuie sa pun?

Răspuns Câştigător
| Prici a răspuns:

Inseamna ca telefonul este blocat pe o anumita retea si iti trebuie codul unic de deblocare al telefonului sa il deblochezi si sa iti recunoasca toate cartelele din toate retelele
Galaxy ace este un telefon foarte popular asa ca nu cred ca o sa te coste foarte mult sa-l deblochezi. Maxim 50 lei
Stai linistit/a ca oricum o sa-ti mearga cartela anterioara pe el. Daca ti l-ai cumparat de la Orange inseamna ca este blocat pe Orange Romania si doar cartelele Orange o sa-ti mearga

Sper ca ai inteleshappy
Funda?

1 răspuns:
| Muresan_Jannina_Romela_1997 a răspuns:

Am un Samsung galaxi ace si vreau sa pun o alta cartela din alta retea.
Dupa ce am pornit telu mi-a aparut control : cheie pentru blocarea retelei ce cod trebuie sa pun?