| Andrei_Dragos_1991 a întrebat:

Am un sistem audio 5.1 genius 5050 v2 + aceasta placa audio 5.1 externa http://mercador.ro/......3SN1.html.
am instalat tot ce trebuia, windowsu' ( windows 7 ) mi.a recunoscut placa, iar sunetul se aude pe 2 sateliti. tin sa mentionez ca am facut toate setarile placii ( 5.1 surround ) etc. daca cineva are vreo idee astept raspuns. multumesc

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Dupa cum explicam si acolo, tu nu stii sa setezi. Ai doua variante ca sa rezolvi problema: 1. descarci un player audio pentru pc-ul tau care reda sunetul 2.0 pe 5.1 automat.
2. Setezi placa audio pe 2.0 iar toate intrarile le dai ca front speaker.