| Locaa a întrebat:

Am un telefon nokia 6280 pe care mi l. a adus o ruda din portugalia.acolo mergea dar aici cand am bagat cartela de Orange nu mai merge ci cand il deschid imi scrie cod de restrictie. care este acel cod? plizz ajutati.ma

Răspuns Câştigător
| dafa a răspuns:

E un program cu care il deblochezi, fara bani. Programul ala foloseste in jur de 7 coduri. Deci programul foloseste codurile astea:
#pw+378826702640327+1#
#pw+294365624205166+2#
#pw+843021176162422+3#
#pw+444037775262334+4#
#pw+494237425204736+5#
#pw+733110464133112+6#
#pw+145234270304737+7#
Daca ai nevoie de program cauta pe Google si intr-un final daca nu reusesti da-mi mesaj si te ajut eu. Succes!

6 răspunsuri:
| teonamaria a răspuns:

Stiu de la un verisor ca sunt numite telefoane care nu merg decat pe teritoriul acelei tarii.cand le scoti nu mai merg
dar incerca sa mergi la un :expert" poate trebuie decodat...
dai catyva banii.succes

| Nimic special a răspuns:

Cu siguranta trebuie decodat, daca e si din strainateate, e clar.

| dyna_1486 a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa te duci sa il decodezi ca sa mearga si aiciwinking

| Cryzy a răspuns:

Asa s-a intamplat si cu Iphone-ul surorii mele. Trebuie sa te duci la un service gsm si ti-l deblocheaza acolo in schimbul unei sume de bani pe care nu ti-o pot spune deoarece depinde de telefon.

| georgih123 a răspuns:

Codul de restrictie, inseamna ca acel telefon e codat.
De obicei se merge la un service, codul depinde de imei, iar imeiul se afla sunand la *#06#
Dupa ce ai imeiul, cauti pe net ceva, poate gasesti.
Daca nu, du`te la service, e in jur de 50 de lei(depinde de tarife) insa pretul standard asta e.
Succes.

| 123456_6433 a răspuns:

Este vorba de cartela. Probabil ca acea cartela este blocata. Incearca alta. Sau este posibil ca telefonul sa fie blocat intr-o retea din Portugalia. In acest caz trebuie sa te duci la un centru specializat si sa ti-l decodeze.