| Missmoffet a întrebat:

Am un vodafone smart...problema e ca, la mesaje, este o limita foarte mica de caractere, dupa care, daca este depasita, se transforma in mesaj multimedia si nu multi il pot citi fiindca n-au servicii activate. M-am uitat prin menu dar n-am nicio setare legata de asta... Voi stiti ceva?big grin Mersii. funda

Răspuns Câştigător
| Aadry a răspuns:

Iti este setata ceva optiune...intre x si x caractere.incearca sa intri undeva pe la setarile telefonului la mesaje.am patit si eu asa la Nokia! sper ca ti-am fost de ajutor:*

2 răspunsuri:
| Sheherezada_9114 a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru si nu gasesc nimic la setari.Si ma enerveaza de nu mai pot, mms fiind neactivat nu se mai trimite!

| Missmoffet explică (pentru Sheherezada_9114):

@Sheherezada_9114 Eu mi-am instalat aplicatia go sms, nu mai am problema asta.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&hl=ro

e putin diferit fata de serviciul normal de mesaje, dar m-am adaptat rapid.