| Broadband a întrebat:

Am urmatoarea problema: daca las calculatorul oprit timp de 2 zile, dupa daca vreau sa-l aprind, apare windows, dar cand sa porneasca se restarteaza, face asa de vreo 3 ori si dupa porneste normal. vreau sa spun ca atunci cand se restarteaza imi apare ceva de genul http://lh4.ggpht.com/......mally.jpg. safe mode, start windows normally. cred ca stiti despre ce vb. intrebarea me e: din ce cauza face asta. am reinstalat windowsu de curand. dau funda. va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Nu e din cauza ca e virusat banuiesc ca ai windows seven sau vista.
Calculatorul trebuie sa se adapteze cu temperatura camerei mai ales hardul lasa-l 3 minute sa se incalzeasca putin hardul si apoi dai restart sa vezi ca nu mai face asa dar daca ii dai restart de multe ori risti sa ii crapi procesorul de obicei pe timp de iarna tine calculatorul numai langa o sursa de caldura gen calorifer daca il tii langa calorifer si e inchis cand ii dai drumu nu o sa iti mai faca astfel de probleme

3 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Ms si tie la fel detectiv La multi ani!

| Broadband explică:

Banuiam eu ca din cauza frigului facea asa. tin calculatorul undeva langa usa, dimineata e cam racoare, oricum temperatura hdd vazuta cu speedfan era de 13, 14 grade. vara nu aveam probleme cu el doar acum cand s-a pus frigul. am windows xp( parerea mea cel mai bun). mersii mult de raspuns kylexy si un an nou fericit!

| Jublie a răspuns:

E virusat. Reinstaleaza-ti windowsul. Asa facea si al meu happy