| Soral a întrebat:

Am virusi si nu stiu cum sa dau de ei sad ce program antivirus este ma bun si ce ar trebui sa fac ca sa scap de ei? e necesar sa-mi reinstalez windows-ul?

Răspuns Câştigător
| Crisyy a răspuns:

Ar fi bine sa iti reinstalezi windowsul si apoi sa iti bagi un antivirus bun.gen :eset nod32(il folosesc eu si e bun) sau kaspersky ...etc...

11 răspunsuri:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Descarca AVG 9. 0. E gratis, instalezi destul de rapid si dai o scanare. Ai rabdare in jur de o ora pana ce scaneaza tot.
Baftawinking

| LNK a răspuns:

Salut!
Depinde ce fel de virus este. De exemplu, stiu ca era un virus pe Mess pe care nu-l puteam gasi cu antivirus si a trebuit sa reinstalez Windows-ul.
Oricum, instaleaza Avira (e foarte bun) si fa o scanare completa, iar dupa stergi fisierele infectate.
Succes! happy

| Georgyana98 a răspuns:

Cel mai bun antivirus este avast:)

iti decteaza orice virus:)

si daca vrei sa ti-l descarci de aici:):
http://download.kappa.ro/action__file/id__4621

si eu am virusi si am scapat de ei instalandu-mi antivirus-ul asta
te asigur eu ca este foarte bun;)
si dupa ce-l instalezi sa dai un restart la pc ca sa-ti faca o scanare si apoi sa stergi fisierele cu virusi(infectate )

sper sa scapi de virusi:)

BAFTA:)

| VisualBasicExpert a răspuns:

Avast internet security

| marius577 a răspuns:

AVG 9. 0 folosesc eu, si de cand ma interesez si eu putin de antivirus si ii mai dau asa din cand in cand o scanare, nu mai am virusi.

| danteluta a răspuns:

Eu am avast, cred ca-i foarte bun

| Nastia a răspuns:

Ia si tu avira si da-i scanare.winking

| wolfer18 a răspuns:

Depinde cat de grav e. Poate sa fie necesar si sa-ti reinstalezi Windows-ul, dar asta nu poate sa fie neaparat solutia.Presupun ca ai mai multe partitii.De obicei Windows-ul este in partitia C.Reinstaland Windows-ul "scapi" de tot ce este in partitia in care e el instalat, dar virusi pot sa fie si in alte partitii. E complicat daca nu te pricepi. Pot decat sa-ti recomand Nod32 4 ca anti-virus.

| Anchyy18 a răspuns:

Eu iti recomand avast 5. eu il am si nu am nici un virus
daca e o sa-ti las id-u meu pe privat si mai vorbim pe mess
:*

| bumblebee_1862 a răspuns:

Cauta nod 32 pe filehippo. e un demo de 30 de zile dar e bun sa scapi de virusii aia. daca il vei gasi undeva full e bine.trebuie doar sa ii dai sacnare si iti va gasi singur virusii.vei vedea. e usor de folosit.

| free2geo83 a răspuns:

In general Windows-urile generatie mai noua au propriul lor sistem de protectie, incearca NOD32 este destul de bun si isi upload-eaza zilnic ultimele definitii de virusi. Si are un sistem bun de curatare al virusilor, in sensul ca daca a gasit un fisier infectat nu ti-l sterge ci pur si simplu iti curata virusul din acel fisier. Asta depinde si de importanta virusului. Eu am windows 7 si nod 32 de un an si nu am reinstalat sistemul