| Gameru a întrebat:

Ar merge fifa 13 sau 14 pe PC:
Dual Core e2160 1.8 ghz(cpus)
2 Gb ram ddr2 800Mhz
Nvidia gt630 1 gb ddr5 128 bit
SSD 120 gb
Daca da ziceti care fifa si cam pe la ce rezolutie si cat fps.Dau fundita(vreau raspuns bun)

Răspuns Câştigător
| IonutGaby a răspuns:

La mine merge toata seria de fifa si am tot 2 GB RAM si aproximativ aceeasi configuratie a PC-ului.O sa-ti mearga la rezolutie maxima si setarile la HIGH, un prieten are 1 GB ram si joaca FIFA 14 la cea mai mare rezolutie si la setarile dela grafica la high..deci o sa-ti mearga cu siguranta FIFA

8 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Nu nu iti merge. Cere mai mult Fifa

| ursey a răspuns:

Http://www.game-debate.com/....../index.php uite aici pentru fifa 13 pentru 14 iti calculezi tu

| robertica a răspuns:

Hei uite aici ce trebuie pentru FIFA 14 : http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=6222&game=Fifa%2014 ( Sper sa te ajut )

| Danaila_Alex_2000 a răspuns:

Fifa 13 s-ar putea sa-ti mearga (doar pe rezolutie mica si gafica pe LOW ) dar 14 nu iti merge iti trebuie un proceso mai mare. Funda?

| Gameru explică (pentru Danaila_Alex_2000):

Boss fifa 14 cere celeron 1.6 placa nVIDIA de 512 si 1 gb ram ce cere procesor mai mare?

| Danaila_Alex_2000 a răspuns (pentru Gameru):

Pai da pentru ca procesoru dau degeaba e dual core daca e de 1.8

| Gameru explică (pentru Danaila_Alex_2000):

Esti dus cu capu? Daca joc si un nucleu se solicita la maxim intra si celalalt nucelu. Daca nu sti gura! Si vrei sa zici ca celeron 1.6 e mai mare ca dual core 1.8 ghz.Si placa video iasa din calcul nu?"gamere"