| Gameru a întrebat:

Ziceti niste jocuri cu fotbal din seria pes, fifa care sa mearga pe pc:
Procesor dual core e2160 1.8 ghz(2cpus)
2gb ram ddr2 Kingston 800 mhz
Placa video nVIDIA gt630 1 gb ddr5
Vreau macar pe low-medium nu neaparat full hd.Dau funda

6 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Scrie aici nume de jocuri si vezi care iti merg http://systemrequirementslab.com/cyri

| Dascalu23 a răspuns:

Pana la Fifa 2011 iti merg toate perfect, dupa va trebui sa-ti adaugi niste componente mai sofisticate(procesor mai modern, placa mai buna etc.)
La PES 2013 ti-ar trebui un procesor mai bun :
MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS (cerinte de sistem minime)

Windows XP SP3, Vista SP2, 7
Intel Pentium IV 2. 4GHz or equivalent processor
1GB RAM
DirectX 9.0c compatible video card. 128MB Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 6600 or AMD ATI Radeon x1300 video card)
In rest iti merg toate (daca nu ma crezi verifica )
Sper ca ti-am fost de ajutor, bafta in continuare!

| Gameru explică (pentru Dascalu23):

laughing pentium 4 serios? Un pentium 4 e mai bun ca un dual core? or fie el de 2.4 ghz dar dual de la 1.8 daca se incarca la maxim un nucleu intra si celalalt ajung la 3.6 pe langa un pentium 4 ramane la 2.4.Si placa video a mea duce orice joc. Daca nu te pricepi mai bine taci(fara suparare)

| Gameru explică (pentru Dascalu23):

Dual core rupe pentium 4.Pentium 4 e varza nu duce niciun joc. Dual are 2 nuclee care daca unul se incarca la maxim intra si celalalt.Adica eu o sa am 3.6 ghz.

| Robert_Iriminescu_1996 a răspuns:

Pes 2013 sau pes 2012 sau 2011 sau 2010

| Adri2268 a răspuns:

Pes 12 sau 13 un prieten de al meu are calculator mai slab decat al tau si ii merge perfect.Imeadiat ce deschizi jocul, iesi pe desktop si deschizi manager activitati dai la aplicati si afisare progres dupa aia setezi prioritatea pe normal salut