| Ghinea_Alin_1998 a întrebat:

Are ceva daca sterg Microsoft net framework? dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Nu nu dauneaza calculatorului dar daca-l stergi nu o sa mai deschizi anumite programe si programul ala care iti dauneaza e altceva si in cazul asta trebuie sa-ti reinstalezi windowusul! Bafta!

6 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Netframework folosesc anumite programe... fara el acele programe nu pot functiona, dar daca stii ca nu ai asemenea programe nu e neaparat nevoie sa il instalezi.
De obicei programele care folosesc sau necesita dotnet sau netframework aceste il instaleaza singur dupa care daca windows ul tau e setat sa isi faca update-urile automat o sa ceara sa ii faci si lui.
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare poti trage un ochi si aici: http://www.tutorialepc.ro

| Ghinea_Alin_1998 explică (pentru Cosminovici18):

Poate dauna calculatoruli? ...fiindca cand deschid calculatorul imi apare o ferastra in care scrie ca un program dauneaza si mereu mi se reinstaleaza calculatorul

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ghinea_Alin_1998):

Nu nu dauneaza calculatorului dar daca-l stergi nu o sa mai deschizi anumite programe si programul ala care iti dauneaza e altceva si in cazul asta trebuie sa-ti reinstalezi windowusul! Bafta!

| Мариус a răspuns:

Nu o sa mai poti deschide unele programe si jocuri

| Ghinea_Alin_1998 explică (pentru Мариус):

Dar dauneaza calculatorului?

| Мариус a răspuns (pentru Ghinea_Alin_1998):

Nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Net framework este o colectie de librarii fara de care nu o sa iti mai mearga unele aplicatii