| TotAiaFrate a întrebat:

Are cineva idee cum sa gasesc intr'un document text fiecare a 21'a litera sau caracter sa zicem? :-\

Răspuns Câştigător
| andreidraga a răspuns:

Faci un script / program intr-un limbaj de programare.

| TotAiaFrate explică (pentru andreidraga):

Ai putea sa imi spui de unde sa incep?

| andreidraga a răspuns (pentru TotAiaFrate):

Stii vreun limbaj de programare? C, de exemplu?

Faci o deschidere de fisier. Citesti tot fisierul si faci prelucrari ( de preferat - in timp ce il citesti )

Sa vii si cu un exemplu de text de input si un "output".

| TotAiaFrate explică (pentru andreidraga):

Pff, asta nu stiu. dar poate as putea sa invat desi cred ca e greu ca naiba laughing am facut la scoala C++ da la cum ne'a predat ma simt norocos ca stiu ca sa scriu #include laughing) oricum mercu mult de tot.