| c0pil1n a întrebat:

Are cineva idee de ce jocurile se misca mai bine daca setez 59hz?
Am un monitor de 75 hz si daca il setez la 75hz apar drop frame-urile.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Placa video este problema.

| c0pil1n explică (pentru darrio2007):

E reinstalat windowsu si update la zi + drivere de pe site ul producatorului. Nu vad de ce ar avea o problema placa

| darrio2007 a răspuns (pentru c0pil1n):

La toate jocurile face așa?

| c0pil1n explică (pentru darrio2007):

Nu. Doar la unul singur

| NLS a răspuns (pentru c0pil1n):

"Nu. Doar la unul singur"

1. Care joc?

2. Rezolutia la care joci este?

3. Cred ca esti constient ca depinde de joc si de optimizarea lui pentru o anumita platforma.

| darrio2007 a răspuns (pentru c0pil1n):

Poate fi de la joc, totuși.

| doctorandus a răspuns:

Si? Atat poate calculatorul tau.

| c0pil1n explică (pentru doctorandus):

Pai am i5 9400f cu rx 580 8gb. cred ca poate sa duca si 144 hz

| doctorandus a răspuns (pentru c0pil1n):

Depinde de joc, depinde de rezolutie. Multi prefera rezolutie mai mica la 144 Hz decat rezolutie mare la 60 Hz.

| Zuzu1991 a răspuns:

Pentru ca placa video e mai putin stresata la 60 de fps decat 75
oricum in jocuri ca CS (toate versiunile) si nu numai, poti sa setezi max fps