| Haideeeee a întrebat:

Salut, am o placa video gtx 1050, i7 2600 procesor, placa de baza de la Lenovo si 8gb ram ddr3 1333mhz dual channel. Cand intru intr-un joc si blochez fps urile la 60 si imi scade la 59 imi face frame drop si nu stiu de ce. Daca le dau unlock nu mai am dar se misca urat jocul, se misca parca am 5 fps uri, posibil sa fie de la monitor? Eu folosc TV ul pe post de monitor, este asta o cauza? Dar cand aveam un i5 2500 nu imi facea asa frame drop si acum cu i7 le imi face nu inteleg care este treaba.

9 răspunsuri:
| ZyRRe a răspuns:

Nu sunt compatibile unele cu altele. dacă le ții mult așa le bulești

| Haideeeee explică (pentru ZyRRe):

și cu i5 2500 era compatibil nu?

| S417 a răspuns:

Inchide calculatorul, acum!

| Haideeeee explică (pentru S417):

De ce

| S417 a răspuns (pentru Haideeeee):

TPU ia-l pe bolnavu' ăsta de aici!

| Haideeeee explică:

Sau și când le dau unlock am 70 fps și am frame când îmi scade la 65 sub 60 nu scade dar se vede ca am frame drop

| Haideeeee explică:

Am intrat acum in joc si de la 70 fps uri mi-a scazut la 55 si imediat a urcat inapoi la 70 si mi-a facut frame drop. asa imi face in toate jocurile si aveam cand aveam un i5 2500 nu imi facea asa, se bloca dar nu asa. imi face mereu pe i7 2600

| Relu2400 a răspuns:

La placa video e slab ddr3 recomand una cu ddr5 chiar daca are 2 gb

| Haideeeee explică (pentru Relu2400):

Gddr5 e placa video