| c0pil1n a întrebat:

Are rost sa cumpar un monitor pentru ps4 pro de 144hz?
Avand in vedere ca jocurile merg in maxim 60 fps?
Unul de 75hz nu ar fi suficient?
TN sau IPS?
Un link cu un monitor pe care l-ati achizitiona. Buget maxim 600 lei

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu are rost. Nu o sa poți profita de cei 144hz. Mergi pe site-ul celor de la PC Garage și cere-le lor ajutorul pentru o recomandare

| Cosmin3926 a răspuns:

Daca ai deja unul de 60 si daca ai fi confortabil cu o rezolutie 4:3 stetched(alungita), poti sa cauti prin setarile monitorului prin rezolutii, si s-ar putea sa gasesti o rezolutie 4:3 cu 75hz.
Avand in vedere ca iti merge in maxim 60fps, n-are niciun rost sa iti cumperi unul de 144hz