| Iurascu_Constantin_Ilie_1997 a întrebat:

AS dori sa imi achizitionez un PC dar nu stiu ce sa aleg si am un buget mic pana in 1000lei. As dori ceva asemanator care sa duca ceva jocuri mai noi dar sa fie daca se poate macar lafel de ieftin ca si acesta sistem-it-myria-stylev8-amd-richland.
Ca jocuri crysis 3, gta 4( very high), assassin creed 4, etc.
As iesi cu ceva mai bun pe piese daca nu macar ca cel de mai sus.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Este un pc low cost destul de bun, dar fara o placa video, nu iti duce tie nici Gta 4 pe preset medium. Un pc de gaming, costa de la 1800 ron in sus, unul care duce macar Assasin's creed 4 pe medium. Pc ala are un procesor destul de bun, memorie ram sufiienta, dar iti spun la sigur ca nu te vei putea juca nici un joc din toate cele enumerate mai sus bine, vei avea o experienta de gaming foarte neplacuta, si jocurile ruleaza pe procesor, deci mare grija cand te joci pe un astfel de pc, procesorul este ca un furnal la jocuri. Daca i s-ar achizitiona o placa video cat de cat acceptabila, ar fi ceva de el.
Acum, nici daca vrei sa faci un pc pe piese nu faci mare afacere tot cam pe acolo ai iesi, deci daca vrei sa iti faci un pc de gaming pe piese mai pune minim 400 lei si este ok, sau...cumpara acel sistem myria, si mai poti strange banuti de o placa video.
Bft! happy

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cu 1000 lei abia poti sa faci un pc la limita de biget si tu deja visezi avion. Pai nu stiu cum sa zic, dar lasa visele si daca vrei ce visezi, pune mana si strange bani calumea, buget cel putin dublu.

| Iurascu_Constantin_Ilie_1997 explică:

Mda am sa pun sa mi-l iau pe acesta si am sa îmi iau o placa video. Ce ati recomanda?