| Jony123 a întrebat:

As vrea sa achizitionez un cooler, voi ce parere aveti, sar merita sa dau bani pe el (75lei), s-ar simti diferente de temperatura intre cel cu care vine procesorul stock si acesta...

http://www.emag.ro/......HTX3-GP%29

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Nu ne-ai spus la ce temperatura sta procesorul tau acum, cu coolerul din fabrica. Sincer sa fiu, nu vei vedea o imbunatatire a sistemului (chiar daca temperatura procesorului scade cu cateva grade), dar vei auzi una (va fi mai silentios). Totusi, trebuie sa tii cont de placa de baza. Este posibil ca din cauza unor condesatori sa nu poti monta Cooler Master-ul. Cel mai sigur mergi cu calculatorul la ei sa ti-l monteze, sau asigura-te ca il poti returna daca nu se potriveste.

| grimreaper_9745 a răspuns:

Da. S-ar simti diferenta. Eu nu am la PC cooler dar am la laptop si ii mentine temperatura cat de cat scazuta ( am dat 130 Lei pe cooler )
Se merita.