| Icecube24 a întrebat:

As vrea sa-mi mai pun 4gb de rami DDR3 in pc, dupa ce pun un stick nou calculatorul porneste pentru 3 secunde apoi se stinge, nu booteaza si fara bipuri. Ramii sunt Hynix si Crucial dar cu niciunu nu merge. Care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ai mai schimbat sau umblat la altceva înafara de rami?

| Icecube24 explică (pentru PainTech):

O placa grafica am mai schimbat

| PainTech a răspuns (pentru Icecube24):

Încearcă să pornești PC-ul fara placa video și doar cu o plăcuță de RAM.

| StalkerSoul a răspuns:

Frecventa si Cl ul ramilor noi trebuie sa coincida cu ceilalti altfel nu iti merge! Uita-te pe placute scoate o pe cea care o ai in carcasa si uitate la amandoua scrie pe ele trebuie sa fie Frecventa ex: 1333mhz, 1600hz si Cl-urile ex: Cl16, Cl17 la fel pe ambele modele