| PaulStefan74 a întrebat:

Astăzi a fost o furtună puternică și am scos toate cablurile din priza, de când le-am băgat înapoi nu îmi mai merge internetul. Am oprit/pornit de multe ori router-ul dar singurul led care se aprinde este cel de la alimentare. Ce pot face?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este o defectiune de la ei, din cauza furtunii sau rupt cablurile, esti la rds? Suni la firma de la care ai internetul si semnalezi defectiunea, o sa vina ei sa il repare sau te anunță daca este vreun incident in zonă, o defectiune majoră, si in cîte ore se va remedia defectiunea.Televizorul merge? Cablul tv?

| PaulStefan74 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, sunt la RDS. Doar televizorul mai merge. Internetul și telefonul fix nu mai merg

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PaulStefan74):

Suni la ei la rds si faci o sesizare, si in scurt timp ( o zi maxim două) vine echipa rcs acasa la tine si vede care este situatia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate cand ai scos toate cablurile ai rupt un cablu de aceea numai functionează internetul, si telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să suni la providerul de internet şi să le comunici defecţiunea. Defecţiunea este mai mult ca sigur de la ei. Ori sunt pe traseu rupte firele de internet ori este de la stâlp (switch) problema.

| nicu991 a răspuns:

Mhm, si pe TPU de pe ce ne-ai scris?
Degeaba scoti tu firele din priza daca cele de-afara se rup, mai ales alea de la furnizorul de internet.