| Florin_Leonard_1999_tXT6 a întrebat:

Astazi am incarcat cartusul color la imprimanta si imi scoate toate pozele sau documentele doar culoarea rosie...ce fac?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ce model de imprimanta ai? Ce fel de cartus e? Cu cerneala sau tip laser? Cartusul l-ai incarcat acasa? Daca imprimanta e inket, asigura-te ca fiecare culoare a fost injectata la locul potrivit (sa nu le fi incurcat intre ele). Pe inkjet, cartusul color trebuie lasat un timp sa se odihneasca, pentru ca cerneala sa se aseze in dispozitiv. E posibil si ca galbenul si albastru sa aiba orificiile uscate, si atunci poti pune baza cartusulului in apa calda, daca imprimanta nu are capul de printare in interior, ci se afla pe fiecare cartus in parte. Dar asta dupa ce lasi culorile sa se stabilizeze in cartus. Spune-ne modelul de imprimanta, ca sa intelegem ce fel de cartuse foloseste si ce indicatii se pot da.

| GeneralR15 a răspuns:

Verifica inca odata ca poate ai luat gresit happy