| wizzkidon a întrebat:

Astazi am incercat sa-mi reinstalez windowsul.
Am bagat windowsul pe un DVD cu ajutorul programului "Windows 7 USB DVD tool".
Pasul 2 a fost sa ii dau un restart la pc, sperand ca imi va aparea chestia aia cu reinstal windows.
Nu mi-a aparut nimic! Am dat inca un restart, apasand pe mai multe butoane ( F2 / F8 / F10 / F12 ).
Degeaba, nu au avut niciun efect cu exceptia butonului F12 ( Sau pe tasta "Delete" ) care ma bagau in BIOS.
Intrand in BIOS, am dat la Advanced BIOS Feautres > Si am setat la "First boot devices - CDROOM
Am salvat, si am dat un restart la pc. Am apasat pe tasta F2 si SPACE, si mi-a aparut asta :
http://www.postimg.com/164000/2014-09-03-145219-163969.j pg
iar apoi pc-ul a pornit fara sa se mai intample nimic.
Concluzie : Eu vreau sa imi apara 'chestia' aia cu care sa instalez windowsul
Astept cat mai multe raspunsi si cat mai explicite, ca nu ma prea descurc in BIOS si toate astea.
Funda!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Windows-ul il pui pe DVD cu Nero dupa o imagine de Windows bootabila!