| Dumitrache_Ioana_1996 a întrebat:

Astazi mi s-a furat telefonul in care aveam cardul de memorie cu o multime de poze cu mine. Intrebarea mea este daca atunci cand hotul imi va reseta telefonul se vor sterge si pozele de pe card? Daca nu ar trebui sa imi fac griji? Nu poate sa faca nimic cu pozele acelea, nu? Mentionez ca nu aveam poze indecente.

Răspuns Câştigător
| 7QA3 a răspuns:

Nu se vor sterge si pozele de pe card dupa resetarea telefonului. Dar stai calma, daca hotul ar face ceva cu acele poze, i s-ar da de urma, deci nu cred ca ar risca. Si, daca nu sunt indecente, nu vad ce problema ar fi. Mare lucru. daca se intampla, totusi, sa vezi asa o poza pe undeva, verifica sursa si inarmeaza-te, poti da in judecata daca sunt facute publice. Succes!

14 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La resetare nu se sterge nimic din cardul de memorie. Probaibl ca o sa vanda cardul de memorie asa cum e ori cu tot cu telefonul ori separat. Daca are chef, poate o sa il si formateze...

| mgtow a răspuns:

Poate sa faca ce vrea dar daca e telefon modern poti lua legatura cu firma care l-a facut si pe un lateral din cutie vezi codul IMEI il dai si va fi blocat telefonul.

| Dumitrache_Ioana_1996 explică (pentru mgtow):

E oare tarziu sa fac asta? Au trecut cateva ore si deja am blocat caretela SIM! Se mai poate bloca telefonul cu codul IMN?

| mgtow a răspuns (pentru Dumitrache_Ioana_1996):

Se poate cu codul IMEI nu va porni daca baga alt card sim.

| Dumitrache_Ioana_1996 explică (pentru mgtow):

Of...

| mgtow a răspuns (pentru Dumitrache_Ioana_1996):

Ia legatura imediat cu fabricantul sa stai linistit ca nu abuzeaza de telefon.

| trolololo a răspuns (pentru Dumitrache_Ioana_1996):

Nimeni nu o sa blocheze telefonul cu ajutorul codului IMEI. De ce? Pentru ca nu vor. O sa recuperezi telefonul cu ajutorul politiei? Nu!

Cel mai bine e sa urmărești anunțuri pe Okazii, Mercador, ComputerGames, Tocmai.ro și sa vezi dacă apare vreun anunț cu modelul telefonului tău.

| TheTelemea a răspuns:

Depinde. Cand il formatezi poti sa alegi optinuea sa formateze si cardul SD, nu doar memoria interna si aplicatiile. Funda. Apropo, du-te de unde l-ai cumparat si spune-le sa-l blocheze.

| εяαℓυcαз a răspuns:

Prima data hotul se uita ce ai in telefonbatting eyelashes, deci poate sa-ti editeze pozele cu programe speciale, si sa le puna pe internet. Deci cam asta e o problema, sau sa trimita mesaje oribile prietenilor. Spune-mi mai multe detalii, te pot ajuta!winking

| Dumitrache_Ioana_1996 explică (pentru εяαℓυcαз):

Telefonul nu era al meu, era telefonul de serviciu al tatalui meu. Eu am bagat cardul de memorie in el pentru a a asculta muzica in tren (bateria lui era mai buna ca a mea). Am uitat cardul acolo si astazi am aflat ca a fost furat. Tata si-a recuperat toate numerele de telefon deoarece erau salvate pe SIM, dar pozele mele... Imi este frica decat sa nu faca ceva nu ele, dar nu cred ca are ce... cel putin sper!

| εяαℓυcαз a răspuns (pentru Dumitrache_Ioana_1996):

Trebuie sa depui o plangere, sau daca era pe abonament se poate detecta, trebuie doar sa suni la operator. :* Baftawinking!

| YourAngelღ a răspuns:

Este posibil sa iti pierzi si pozele. sad
Dar unde erai cand ti s-a furat telefonul?

| Dumitrache_Ioana_1996 explică:

Ma interesa mai mult cardul de memorie, nu telefonul...

| Alfred50 a răspuns:

Daca va reseta telefonul se va sterge si pozele de pe card. funda?