| KurtCobain1994 a întrebat:

mi s-a furat telefonul si intrebarea mea e:
daca avea parola, si i au dat restart din butoane, iar eu aveam pozele pe cardul SD, daca este luat cardul si pus in alt telefon, pozele mele raman pe card?
daca da, imi spuneti daca se poate evita asta pe viitor? adica sa se stearga si continutul cardului SD. multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viitor tine pozele in cloud (gen Google Photos), nu mai are niciun sens sa tii pozele pe card... Si cand o sa sa se mai intample asta nu o sa mai fie probleme din moment ce pozele nu vor mai fi in telefon.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa-ti suni telefonul, poate "doar" l-ai pierdut si dai de un gasitor de buna credinta, care ti-l inapoieaza.
Suna-l pana nu se descarca telefonul! Daca da, trimite mesaj si SMS sa te poata contacta!

Nu uita sa multumesti si sa-i duci o atentie, dar intreaba-l si daca ii datorezi ceva!

| CuriousStuff a răspuns:

Daca acel card nu era encriptat pozele o sa se poata scoate usor de pe el daca e bagat in alt telefon sau in PC. Nu poti sa faci nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveai telefon Samsung, ai o sansa, daca ti-ai facut cont, si ai lasat acele optiuni de gps si inca cateva active, poti da erase all la telefon, doar daca ai avut optiunea asta activa. Trimiteai sms cu codul x, si iti stergea totul din telefon.
http://www.samsung.com/ro/apps/mobile/findmymobile/

| Ririru a răspuns:

Buna,

Pozele raman pe card. N-ai ce sa faci din pacate.
Sper ca n-ai poze indecente sau macar ca cel care l-a gasit sa fie o persoana draguta si sa nu se uite prea mult prin el.

Răspuns utilizator avertizat
| Savantul2017 a răspuns:

Salut,da pozele si tot ce ai pe card raman pe card si le poate folosi cine detine cardul acum.Din pacate nu se poate evita asta.

| Matei1806 a răspuns:

Cardul are un buton de look.
Daca ti se mai intampla asta vreodata, telefonul se poate bloca, inainte de a fi resetet de pe contul google

| anonim_4396 a răspuns (pentru Matei1806):

Cardul MicroSD nu are absolut nimic de blocare, doar cele macro! Habar nu aveti, dar comentati totusi.