| batman5566 a întrebat:

Atau la calculator iar dupa ceva timo ecranul se inegreste dar pc ul inca merge. Daca reaprind monitorul se stinge in cateva minute. Daca dau restart se inegreste dupa aprox.20 de min. Ce fac?

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Daca se stinge chiar daca se lucreaza la calculator (se lucreaza la calculator = miscare mouse, apasare taste), atunci cel mai probabil e o problema la monitor care trebuie dus la reparat sau inlocuit.

| TomaFlorentina8050 a răspuns:

Trebuie doar sa misti de mouse si sa aștepti 10 secunde. Încearcă! Sper ca te.am ajutat. Fundă?