| ary a întrebat:

Aveti cumva solutii pentru o incarcare a paginilor de internet mai repede?

Răspuns Câştigător
| LawR3n a răspuns:

Sunt o grămadă de soluţii, dar sunt prea obosit să imi bat capul momental, răspund la această întrebare din plitiseală. Soluţii sunt dar depinde de ce browser foloseseşti, în caz de firefox există o sumedenie de tutoriale pe internet (română sau engleză) care te poate ajuta mai mult decât un utilizator TPU. Totuşi majoritatea răspunsurilor sunt "necalificate" şi de acea acesta este la fel.

Mulţumesc.

8 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

1. De unde stiti ca foloseste Internet Explorer?
2. Sensei.Bro----Andrei adu argumente solide prin care sa ajunga oricine la concluzia ca "este cel mai prost si puturos browser" si inca ceva: se zice Firefox, Mozilla e cu totul altceva. Ia sa vezi tu cand va iesi versiunea 9. 0 sa vezi cu ce admiratie se va vorbi despre el(IE). Mai documenteaza-te.
3. Ary, ca sa ti se incarce paginile mai repede, nu browser-ul are vreo influenta, ci viteza de download. Iar cat despre TPU.ro, Trilulilu.ro, astea se incarca greu oricum.big grin

| Aero a răspuns:

Sensei...pfff cum iti zici tu...

1. Am specificat clar in raspunsul meu ca tu singur demonstrezi ca esti un taran.
2. Aberatiile din al 2-lea raspuns(al tau) din nou demonstreaza asta.
3. Nu trebuie sa stai la tara ca sa fii taran tongue

| 334499 a răspuns:

Net mai bun->Viteza de incarcare a paginilor mai mare
Daca totusi folosesti internet explorer vei sesiza o diferenta trecand pe un alt browser cum ar fi:mozilla sau operawinking

| robert09 a răspuns:

@aero:pana iese IE 9 in 2011 mai avanseaza celelalte:)
http://hothardware.com/newsimages/Item12542/Dean_MIX10_2.png

| ary explică:

Mozilla folosesc mai mult cand ma uit la filme, insa nu vad asa mare diferenta intre ele, desi cu Explorer-ul m-am obisnuit as putea renunta. In principiu merge greu prima data cand pornesc calculatorul. Poate e altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la porcaria de Internet Explorer, care este cel mai prost si puturos browser si foloseste mozilla sai google chrome. Eu pe astea doua le folosesc si nu am probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apesi ctrl si apoi f5 tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aero, nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia asta, dar trebuie sa te dezamagesc. Nu sint taran. Cu toate astea ar trebui sa fiu onorat, pentru ca taranii hranesc de veacuri toata omenirea asta, de la parlamentarul buhait care doarme sau se scobeste in nas (asta cind nu e ocupat sa jefuiasca tara si sa-si voteze avantaje), pina la ultimul aurolac care se crede destept cind pune mina pe o pluta sa nu se inece cind cutreiera conductele. In alta ordine de idei, nu am ce argumenta, in timp ce toti renunta la Internet Explorer pentru alte browsere mai bune, tu n-ai decit sa ramii fanul lui.