| m27ius a întrebat:

Azi am comandat un pachet de internet televiziune si fix de la romtelecom : A tras nenea cablu si in casa mi-a zis ca trebuie sa faca alt tip de conexiune doar de la ei de la firma, deoarece modemul nu stabilizeaza semnalul eu avand cam 12 de m de la stalp pana in casa Intrebarea e : merge sa ai internet la distante de peste 100 de m prin cablu?

3 răspunsuri:
| lucab a răspuns:

Prin cablu 100 m este distanta maxima teoretica, deci nu, prin wireless cu siguranta nu!

| m27ius explică (pentru lucab):

Intr-un final au venit si au masurat este 120m Am inteles ca pe la mine prin if si la aceasta distanta nu merge decat conexiune ADSL Au schimbat din sistem pe adsl si mege netul perfect

| miry12 a răspuns:

Pai nu prea cred!