| capbatutcatalina a întrebat:

Azi mi-am luat telefon nou, l-am deschis si am incepus setarile(Daca are importanta e Samsung a5 2016).Am pus ca sa se dezblocheze de la amprenta. Butoanele merg foaaarte greu, aproape nu se apasa.Cum pot sa indrept? Am apasat de cateva ori tasta acasa si s-a activat un voice helper. Posibil asta sa fie problema? Cum sa fac sa mearga butoanele normal? Nu pot sa pun nici parola ca sa deschid telefonul din cauza butoanelor

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Ar fi trebuit sa mearga "uns". Intra in setari la telefon si cauta optiuni dezvoltator/developer options si dezactiveaza de acolo cam tot. Dupa asta incearca sa dai o calibrare tactila (tot din setari). Daca tot figuri face du-l de unde l-ai cumparat si bate cu pumnul in masa.

| capbatutcatalina explică (pentru Arthiom):

Mersi,am rezolvat deja