| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Becul de 1W cu leduri produce lumina cat un bec de 100w cu incandescenta? http://www.digitalworld.ro/prod_Bec-economic-PHILIPS-1W- cu-LED-uri
vad ca are o autonomie ~ 20 ani. Se merita sa schimbi toate becurile din casa! Vreau sa stiu daca a cumparat cineva si cat de bune sunt (luminozitatea)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am studiat si eu problema. 1W= 10 W. Nu este prea ieftin. Ceva la 12 W (120 W bec cu incandescenta) costa la 160 lei.

| fetitaCUPiscoturile explică:

Pai in felul asta imi pun becuri ecologice care costa intre 7-12 lei si au consum intre 9-20watt.

| Salontanul a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Fi sigura ca alea merita. Eu am si de doi ani, unul. Sunt mai bune si mai ieftine. Singura problema e sa nu se sparga ca emana vapori de mercur care sunt toxici.