| RealKing01 a întrebat:

Boxa activă se alimentează de la priză sau este pe baterii? Cum se folosește?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Si una si alta. Are baterii si se incarca de la priza.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau se poate alimenta direct din unitatea calculatorului, tu stii ce mufe are boxa aia.

| Frank51 a răspuns:

De la razele soarelui.

| RealKing01 explică (pentru Frank51):

Poți fi corect și adevărat? Unii de pe TPU ca tine fac mișto, in loc să ajute, nu e frumos din partea ta, ai puțin bun simț!

| Frank51 a răspuns (pentru RealKing01):

N-ai auzit de fotovoltaice?

| johnnny123 a răspuns:

Boxa "activa" se refera la faptul ca are amplificator incorporat, nu are nici o legatura cu modul de alimentare. Pot fi boxe active care au acumulator, pot fi boxe active care se alimenteaza de la priza.