| Rax a întrebat:

Acum cateva luni am reinstalat Windows-ul pentru prima data, dar n-am stiut sa descarc si driverul corect pentru placa video, placa de baza...astfel ca de cateva luni nu pot scadea intensitatea luminoasa pe ecranul laptop-ului, ma dor ochii de innebunesc.Eu nu ma pricep ce anume sa descarc exact, modelul este Sony Vaio VPCEH3S6E,windows 7. Ofer funda celui care reuseste sa ma ajute sa reduc intensitatea luminii.Multumesc

Răspuns Câştigător
| GabrielDaniel01 a răspuns:

Instaleaza drive boost si iti instaleaza singur ce ai nevoie, si vezi ca la laptop ai setari de luminozitate care difera de faptul ca merge pe baterie sau este la incarcat

| Rax explică (pentru GabrielDaniel01):

Ieri am instalat drive boost, mi-a updatat graphic drivers, si la fel nu-mi apare setarea luminozitatii pe nicaieri, bine-nteles nici in controlpanel-dislay.Cred ca ii trebuie ceva anume in plus, nu am idee.mentionez ca pentru prima data am instalat sistemul de operare.

| Rax explică (pentru GabrielDaniel01):

Deci,care anume driver trebuie sa instalez din drive boost?

| Rax explică (pentru Rax):

Ieri am descarcat driver booster, poate nu am descarcat ce trebuie, imi poti spune exact ce?

| Rax explică (pentru GabrielDaniel01):

Imi apare Standard VGA graphics adaptor, si nici prin hdmi nu mai pot conecta laptopul la tv.

| Dece5 a răspuns (pentru Rax):

As mai incerca sa intru aici http://www.geforce.com/drivers si as lasa cautatorul de drivere sa-si faca treaba. Daca nu merge de aici, m-as intoarce la site-ul Sony sa caut drivere vechi. Am vazut cazuri in care driverele noi blocau luminozitatea la maxim, mai ales pe windows 10 care instaleaza automat driverele cele mai noi.

| Rax explică (pentru GabrielDaniel01):

Am descarcat toate driverele, a mers, mi-a aparut cursorul de luminozitate.

| Dece5 a răspuns (pentru Rax):

As merge pe site-ul http://bit.ly/2JdYlVG as da click pe descarcari, apoi pe "incarcare mai multe" de mai multe ori ca sa se afiseze tot si as instala Intel Graphics Driver (Windows 7 64bit) si Nvidia Graphics Driver (Windows 7 64bit)

| Rax explică (pentru Dece5):

Am reusit multumesc mult, am descarcat driver booster si l am lasat sa si faca treaba.asta era problema, eu descarcam doar pentru graphics driver si tot nu mi aparea cursorul de luminozitate.

| Dece5 a răspuns (pentru Rax):

OK, e perfect.

11 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Www.mocasoft.ro
De aici poți să descarci Driver easy pro. Mergi pe linkul "pagina promoțională", acolo introduci adresa de email și pe ea primești codul de activare pentru program. Instalezi programul de pe site-ul producătorului, introduci codul și activezi varianta Pro. Un an de zile nu te mai doare capul pentru drivere!
Succes!
:)

| Dece5 a răspuns:

Eu as cauta dupa nunele Sony Vaio VPCEH3S6E pe google site-ul producatorului si as descarca de acolo tot ce e pentru laptop. Am inteles ca e windows 7 /32biti, deci caut drivere pentru w7/32biti