| DrTerrible a întrebat:

mi'am reinstalat recent windowsul (windows 7 pe 64 bit) pe laptop iar acum trebuie sa imi instalez driverul de la placa de retea si nici cum nu pot deoarece nu ma pot conecta la internet...imi arata semnul exclamarii pe semnalu de la wifi. Asta e modelu laptopului: Sony vaio vpceb4joe. Va rog foarte frumos cineva care gaseste un driver bun sa imi dea link sau o metoda va rog mult. Ma chinui de 3 ore si nu am gasit nici o solutie. Funda

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Driverele le gasesti tot timpul la producator, tot timpul! Daca sunt, daca nu sunt...inseamna ca nu sunt pentru varianta ta de OS! Si asta e, nu ai ce face!
Intra pe site sa vorbim: http://www.epasystems.ro

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Descarci driverul pe un USB stick sau il arzi pe CD. De asemenea, poti sa-l descarci direct pe calculator cu un CD de bootare (ceva cu Linux). Driverele se pot descarca gratuit de pe websiteul producatorului de hardware (al placii de retea, nu al laptopului).

| K0sti a răspuns:

Driverele se iau inainte de a instala windows! Trebuia sa le ai deja! Te duci frumusel la un prieten, vecin...si ti le iei!

| DrTerrible explică (pentru K0sti):

K0sti ...stiu dar am uitat sa le i-au inainte. Le pot lua si de acas ca pe calculator imi merge internetul..problema e ca nu gasesc si deja m-am saturat sa tot bag pe stick baga in laptop nu merge cauta altul. De aia am apelat la voi ..am crezut ca stie careva unde pot gasi un driver bun.

| K0sti a răspuns (pentru DrTerrible):

Driverele le gasesti tot timpul la producator, tot timpul! Daca sunt, daca nu sunt...inseamna ca nu sunt pentru varianta ta de OS! Si asta e, nu ai ce face!
Intra pe site sa vorbim: http://www.epasystems.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei link-uri daca nu te poti conecta la internet.Aa, posibil vrei sa descarci de pe alt pc. Risti sa nu descarci driverul potrivit si iar nu iti merge.Rezolva mai intai problema wi-fi, conecteaza direct la cablu sau modem si apoi descarci programul slimdriver.Scanezi cu el si descarci direct din acel program toate driverele ce trebuie actulizate.

| DrTerrible explică (pentru anonim_4396):

Dar crezi ca daca nu mergi prin wifi cu cablu direct ar merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DrTerrible):

Sigur ca merge.Wi-fi e doar o optiune de a putea avea net pe mai multe laptopuri.

| DrTerrible explică (pentru anonim_4396):

Am rezolvat.