| Monica_Capraru_1991 a întrebat:

Am descarcat ieri o aplicatie pentru telefonul meu, Samsung Galaxy Ace Gt-s5830i, si mi l-am virusat. Acum se restarteaza in mod continuu. Exista o posibilitate sa-l repar singura acasa sau trebuie sa-l duc la un service?

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

A, ii bun, deoarece androidul nu se viruseaza, ceea ce ai pus tu probabil ca e o aplciatie care are intra in conflict intentionat cu ceva. Se poate repara acasa(cu putin noroc si atentie), sau la service.

| Monica_Capraru_1991 explică (pentru sltlp):

Acasa, nu cred ca am sansa...
nu-mi ramane decat sa ma duc la service.

| sltlp a răspuns (pentru Monica_Capraru_1991):

Mmm, pai si ce nu a mers cu odin ma rog? ce face acum daca il pornesti. ai idee ca daca nu merge cu odin, e defect telefonul, si nii un virus nu poate afecta compoentele fizice, nu?

| AlecsLexx a răspuns:

Instalezi BitDefender, iti scaneaza, si stergi aplicatiile afectate. happy

| Monica_Capraru_1991 explică (pentru AlecsLexx):

Nu merge sa intru in telefon, pentru ca el e restarteaza in mod continuu.
nu am cum sa instalez nimic, pe el, pentru ca nu pot accesa niciun meniu.

| AlecsLexx a răspuns (pentru Monica_Capraru_1991):

Daca ai smartphone ai cu siguranta si cont pe Google+, nu? Stii ca poti instala aplicatii si de pe calculator, din Google Play, fara a folosi telefonul. Si, din cate stiu eu, in momentul in care BitDefender efectueaza scanare, telefonul nu poate fi oprit decat manual sau descarcat. La fel si pe calculator. Cand scaneaza, doar Shut Down-ul si scosul din priza il poate opri, nici macar Bsod-ul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da un restore to default si o sa iti stearga tot ce ai instalat in el.

| Monica_Capraru_1991 explică (pentru suntserios):

Am incercat chestia asta... si nu a mers
chiar si revenind la setarile de baza, tot mi se restarta tel...

| RoFilmeOnline a răspuns:

Daca ai root la el facut poti sa intri in recovery si sa dai wipe data (ar trebui sa te scape de problema)

| Monica_Capraru_1991 explică (pentru RoFilmeOnline):

Nu merge absolut nimic...
nu mi-a mers nici resoftare cu ODIN...

| RoFilmeOnline a răspuns (pentru Monica_Capraru_1991):

Incearca cu linkul asta s-ar putea sa te ajute http://www.jtagbox.com/......supported/

| valentinasu a răspuns (pentru RoFilmeOnline):

Bravo frate. eu am incercat si chiar mi-a mers
multumesc mult

| jumper1999 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu... daca ai rezolvat spune.mi si mie cum, te rog! Se tot restarteaza incontinuu