| AndreyIstetul a întrebat:

Am descarcat si am instalat Google Chrome in romana siimi apare in engleza. Ce as putea face pentru ca sa-l pun in romana?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Pentru a schimba limba interfetei browser-ului pe Windows vei fi nevoita sa parcurgi urmatorii pasi :
1) Acceseaza pe Tools.
2) Mai apoi click pe Options.
3) Click pe fila Backstage.
4) Click pe Modify settings for fonts and language.
5) In caseta de dialog,, Fonts and languages", dai click pe fila Languages.
6) Din meniul derulant,, Google Chrome Language", selecteaza limba pe care doresti sa o utilizezi.
7) Reporneste browserul.
Succes! happy

2 răspunsuri:
| adian a răspuns:

1. Click the Tools tools menu menu.
2. Select Options.
3. Click the Under the Hood tab.
4. Click Change fonts and language settings.
5. In the "Fonts and Languages" dialog, click the Languages tab.
6. Select the language you'd like to use in the "Google Chrome language" drop-down menu.
7. Restart the browser. Your new language setting should now take effect.

| Blajinul_Toni_1942 a răspuns:

Sunt un batran ne priceput in instalari OR de cate ori imi cade windowsul trebuie sa ma chionuesc a instala google crome.ro Explicatia cand primesc mesaje nu pot a le traduce din Engleza in Romana, va rog permiteti instalare google Engleza Romana.VA MULTUMESC Tony.ro