| HappySadness a întrebat:

Am facut astazi o prostie worried
Am vrut sa-mi fac paine cu unt si am bagat untul in cuptorul cu microunde, ca sa se incalzeasca dar... ambalajul era din aluminiu sad si nu am voie sa pun metale in cuptor. L-am bagat, i-am dat drumul si dupa cateva secunde a inceput sa scoata un zgomot ciudat, dar nu l-am bagat in seama. Dupa aceea, mi-am dat seama ca folia era de aluminiu si l-am oprit, am scos untul si cand am pus mana pe cuptor m-am curentat tare! Acum inca functioneaza, si nu am mai pus mana pe el ca mi-e frica sa nu m-a curentez iar.
A facut un scurt circuit? L-am deteriorat? Ma mai curenteaza? happy
Mersi Funda >big grin

Răspuns Câştigător
| ierdna a răspuns:

Nu l-ai stricat, si nici scurt circuit nu are. si poti sa pui mana linistit pe el. este interzis sa pui metale in cuptor pentru ca se incarca cu electricitate, de asta te`ai curentat prima data.cel mai mult rau l`ai facut foliei in care era invelit untul happy
ai grija data viitoare. te salut

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Nu trebuie pus la microunde metale pentru că pot exploda

| francesca89 a răspuns:

Poi daca functioneaza, n-are nimic.Alta data pune untul pe o farfurioara si lasa'l doar cateva secunde