| Magdutza1 a întrebat:

Am GoClever R83.2 Tab, iar acum cateva zile am aprins-o si mi-a intrat in Recovery Mode. Am resetat-o, dar tot in Recovery intra. Am dus-o la mai multe service-uri, dar mi-au spus ca are un virus mare pe placa de baza. Ce as putea sa-i fac? nu am garantie la ea.

9 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Intra pe site-ul celor de la GoClever si vezi cum sa-i bagi singur firmware-ul...

| AlexL28 a răspuns:

Http://www.goclever.com/......e,a28.html

Downloadezi al treilea.zip (304.68 MB), il pui pe card, bagi cardul in tableta, intri in Recovery, wipe data/factory reset, daca poti sterge si dalvik cache si apoi instaleaza firmware-ul. Ar trebui sa mearga fara probleme

| Magdutza1 explică (pentru AlexL28):

L-am descarcat pe card, am bagat cardul in tableta, am resetat-o, am sters cache, dar tot in recovery intra sad

| AlexL28 a răspuns (pentru Magdutza1):

Heii...ai instalat firmware-ul? Din Recovery trebuie sa intalezi noul firmware, dar cum nu stiu cum arata recovery la tableta ta n-am cum sa te ghidez exact, dar trebuie sa gasesti tu.

| Magdutza1 explică (pentru AlexL28):

Nu l-am instalat, nu stiu cum. In recovery scrie: reboot sistem now; apply update from ADB; apply update from external storage; update rkimage from external storage; apply update from cache; wipe data/factory reset; wipe cache partition; recovery system from backup. Pe care dintre ele trebuie sa dau?

| AlexL28 a răspuns:

Apply update from external storage

| Magdutza1 explică (pentru AlexL28):

Am descarcat firmware de pe site-ul pe care mi l-ai dat si l-am extras pe card. L-am bagat in tableta, am dat pe apply update from external storage, imi gaseste toate folderele din card dar numai firmware-ul nu. Ce fac?

| Magdutza1 explică (pentru AlexL28):

Hei, am inteles de pe alte site-uri ca firmware trebuie bagat pe tableta cu PhoenixCard. L-am instalat, dar cand incerc sa-l bag pe card imi arata,, Script not found! Please use new version image.'' Am incercat si celalalt firmware de pe site, dar tot asa arata. Am inteles ca trebuie un writer sau ceva de genul, dar nu stiu cum.

| Vanqu1sh a răspuns:

Singura solutie care iti ramane este sa ii pui tu singur un alt firmware sau custom ROM, in cele din urma nu ai nimic de pierdut.