| Alis57 a întrebat:

Bună, am încercat sa fac reglaj automat la televizor și cum a început reglajul mi s-a închis televizorul și acum nu se mai deschide, adică se deschide și în următoarea secunda se închide, ma poate ajuta cineva va rog, menționez ca este un televizor smart Samsung din 2019 sau 2020.

78 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alis57):

Dar tu esti 100% sigură ca atunci cand i ai dat cautare automată nu i ai dat din gresală actualizare soft?

| Alis57 explică (pentru Alis57):

Este vreo șansă să și revină de la sine?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci baga acum tv ul in priza si tine tare apăsat butonul rosu de pe telecomanda acela cu care il opresti, el trebuie prin acest procedeu sa se restarteze imediat, după aceea vezi sa nu fie conectat televizorul in modul Av cauza pentru care nu ai imagine si sunet, apasa de pe telecomandă butonul pe care scrie TV si el va revenii in modul tv daca accidental l ai conectat pe Av

| Alis57 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu se întâmplă nimic, dacă fac asta, face la fel, ca și cum nu as apasă pe telecomanda

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alis57):

Vezi ca are si tv ul butoane, in spate sau in față cauta unde scrie AV si apasa pe el

| Alis57 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu are, și nici pe telecomanda nu am un astfel de buton

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alis57):

Imposibil sa nu ai butoane pe tv deasupra in stinga sau dreapta unde sunt difuzoarele sau jos sub ecran, iar pe telecomanda butoanele de sus sunt power buton roșu, si după el este buton av si scrie sub sau lîngă buton Av.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Butonul se numeste Source apasa pe el ca se va schimba din Av in tv

| Alis57 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La televizor am numai un buton sub sigla, și acela este de Power, iar pe telefomanda lângă butonul de Power este un buton pe care scrie source

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alis57):

Ăla e butonul, corespunde Av ului apasă odată pe el

| Alis57 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tot nu merge

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alis57):

Pacat, deci este cum am zis eu, s-a ars ceva in el, incepînd de la integratul de memorie si pana la condensatori poate fi orice, trebuie dus la servis sa il repare cine are cunostinte in electronica nu tu sau eu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate te au deconectat ăia de la cablu, de aceea nu meerge tv ul, incearca cablul pe alt televizor sa vezi daca merge

| Alis57 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu are treaba, televizorul nu pornește

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, ai rezolvat ceva cu televizorul?

| Alis57 explică (pentru CristiDinBucuresti):

L am dus la reparat un garanție, o sa l tina cam doua săptămâni

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alis57):

Super, bine ca il repară, ai gasit actele lui si garantia?

| Alis57 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da