| adrian120 a întrebat:

Buna am incercat sa instalez windows7 si orice as face nu incepe sa instaleze si imi da error!
nu stiu ce sa fac...pana acum am mai instalat windowsul si nu am avut probleme..si il am pe mai multe CD pe vreo 3 si de pe nici unu nu mai mergestraight face ce sa fac? precizez ca windows8 pe 64bit il instalez fara probleme.

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Windowsul oricare ar fi el se instaleaza de pe un singur disc, cd in cazul xp ca este mai mic sau dvd pentru vista/7/8.

| horia2012 a răspuns:

Daca W7 il ai impartit pe 3DVD-uri (pentru ca nu se intelege prea bine din intrebare, atunci numai de unul va boota. Restul le va cere pe rand.
-Daca le pui corect la instalare, atunci
posibil sa fie zgariat primul DVD de instalare. Degeaba restul sunt bune.

| adrian120 explică (pentru horia2012):

Dar nu il am pe 3 dvd! am aceeasi versiune pe 3 dvd-uri!

| horia2012 a răspuns (pentru adrian120):

Daca pana acum l-ai putut instala si poti instala Windows 8, inseamna ca s-a zgariat DVD-ul.
Daca nu l-ai mai instalat inseamna ca ori imaginea pe care ai avut-o a fost cu erori si trebuie sa cauti alta, ori ai scris DVD cu viteza mare. Daca ai nero incearca sa faci o imagine de pe unul din DVD-uri. Foloseste functia "copy DVD", dar in loc sa alegi unitatea optica, alegi imagine.nrg. Daca nu poti face nici
macar o imagine, DVD-ul e zgariat. Daca poti, scrie un DVD cu acea imagine la viteza 8.

| AleXu224 a răspuns:

Cautal pe acest baiat pe mess : zupergaby este expert si te poate ajuta sa instalezi a mai instalat de zeci de ori windows 7, ciar si la mine asa ca ti-l recomand