| anonim_4396 a întrebat:

happy
Am internet de la Orange, viteza 7, 2 Mbps, 2, 5 GB, semnal EDGE si 4 liniutze, mai rar 5 big grin
Am probleme mari cu el. mi se incarca ff greu paginile, trebuie sa astept minute bune sa intru pe facebook, daca vreau sa ma uit la filmuletze pe youtube trebuie sa astept o zi sa se incarce angry
Este netul de vina sau pc-ul meu?
Dau fundita! big grin

6 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Este netul bineinteles, Orange Mobile nu asigura niciodata viteza mare, fii sigur de asta, Spun ca ATINGE pana la 7, 2 Mbps (900kb/s Reali) De obicei viteza de descarcare oscileaza intre 300-700kbps (37, 5-87, 5Kb/s) Aceasta e viteza maxima aproximativ care o poti atinge pe Internet Mobile sau USB Mobile. Si este foarte mica, Este bun doar pentru Y! M parerea mea.

Numai bine.

| ΔH a răspuns:

Tehnologia EDGE are o viteza maxima de vreo 250kbps, ceea ce inseamna aproximativ 30kB/s
Degeaba modemul suporta 7. 2Mbps, data nu esti in acoperire 3G

| stanly7 a răspuns:

Ca sa fi sigura de la ce este incearca alt internet la calculatorul/desktopul tau sau stickul de la Orange incearca-l la altcineva.
Dar parerea mea este ca de vina este Windowsul.
Incerca o reinstalare.
Succes.

| byovydj a răspuns:

Sall daca pc ul tau merge greu adica cand intri i my computer astepti mult sau in winamp atunci e de la pc face lag daca nu este de al net
instaleaza browser chrom sau ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai acoperire bună în zona în care te afli. Să înțeleg că modem-ul suportă 3G/HSDPA chiar la 7, 2 Mbps? Nu e de vină PC-ul! Zona în care te afli e vinovată sau mai bine zis... furnizorul Orange că n-are încă acoperire foarte bună.

| andreutza05_1656 a răspuns:

Eu cred ca netu! eu am de la upc si nu am avut prbl