| Mentaaaaa a întrebat:

Am internet de la romtelecom - clicknet si un laptop cam de 4-5 ani, hp. Nu stiu sigur daca laptopul meu are wireless sau cums a il activez mai exact daca are. Cum pot face conexiunea prin wireless a laptopului, modemul sigur are wireless.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca are doar 4-5 ani ->>>are wireless! Uite aici cum faci o conexiune wireless fara sa cumperi un ROUTER ->>>
CREEAZA O RETEA WIRELESS cu BZEEK & CONNECTIFY - http://www.go4it.ro/......s-5074946/
Bafta!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta laptop-ul pe internet, cu denumirea si tipul si ii vezi specificatiile tehnice, acolo scrie si daca are modem wireless incorporat. Daca are atunci va mai trebui sa cumperi un router wireless si apoi il vei putea conecta la internet. Daca nu are modem wireless incorporat va trebui sa cumperi unul, arata ca un stick. Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

Idem Ioandelasal.

| vioreld a răspuns:

1. Toate laptop-urile sunt dotate cu wireless.
2. Vezi daca modem-ul de la romtelecom suporta wireless, daca nu ...trebuie sa iti schimbi modem-ul de internet (care se face moca) cu un modem care are wireless, iar setarile se fac gratuit printr-un apel la relatii cu clienti (iti spun ei ce sa faci in 2 min)