| Andreea555012 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor! Am la laptop LENOVO cu Windows 7. De aproximativ un an am un router pe care l-am cumparat special pentru a ma putea conecta cu tableta mea. Cand incerc sa ma conectez la wireless imi apar liniutele acelea si un X rosu pe ele. Am citit tot felul de articole si sugestii de la oameni care au avut aceeasi problema, dar metodele lor nu se potrivesc. Ma puteti ajuta vo rog? FUNDA!
P.S. Am incercat cu comanda taskkill... si cu butonul de wi-fi.

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Daca problema e pe laptop, intra in Control Panel -> Hardware & Sound -> Device Manager -> Network Adapters si acolo dai click dreapta pe driverul de la placa de retea wireless si selectezi Enable.

| Andreea555012 explică (pentru JustCosmin):

Nu merge

| JustCosmin a răspuns (pentru Andreea555012):

Atunci, modelul tau de laptop trebuie sa aiba un buton special pentru activarea Wi-fi-ului. Stiu ca la Lenovo mai mergea si combinatia de taste FN+F5. Ia zi-mi ce model ai si uita-te dupa vreun buton pentru wireless.

| Andreea555012 explică (pentru JustCosmin):

Am incercat toate combinatiile de Fn cu F1-F12 si nu merge.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai instalat driverul placii de retea wireless?
ai pornit placa de retea wireless?

| Andreea555012 explică (pentru suntserios):

Da, laptop-ul e cumparat de vreo 2-3 luni si pana acum a mers wireless-ul.