| Alexandra_Alex_1993 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor.
Am un telefon J5 si mo mancat pe mine sa-i fac o resetare, cand l-am deschis imi da sa introduc un cont google, si eu nu am asa ceva... CE SA FAC?
AJUTOR, VA ROOOOOG

7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Pai cum nu ai cont google, cum ai intrat pe net inainte, cine ti-a setat telefonul prima data cu siguranta a pus si un cont, mergi si roaga-l sa ti-l puna iar daca tu nu il stii, sau fa-ti tu alt cont

| Alexandra_Alex_1993 explică (pentru Felys):

Cum sa-mi fac un cont?

| Alexandra_Alex_1993 explică (pentru Felys):

Cum sa-mi fac un cont?
Pot folosi nr. de telefon pentru al recupera?

| FuriaGogoasei a răspuns (pentru Alexandra_Alex_1993):

Ai un cont deja, ti se cere de la inceput, fiind Android ai si o adresa de e-mail. Probabil aia iti cere.

| CiocanN a răspuns:

Simplu. intri pe laptop sau computer si intri pe google.ro in coltul din dreapta sus ai "connectare" dai acolo dupa care ai ceva mai jos dupa rubrica username si parola "creati un cont" dai click acolo dupa care completezi datele cerute. inregistrezi contul si dupa finalizare ai un cont google.
dupa toti acesti pasi intri din nou pe telefon, scrii contul nou creat si gata
nu dureaza mai mult de 10 minute si nu costa nimic. sper ca ti-am fost de ajutor. daca nu ai reusit te rog sa ma cauti printr-un mesaj privat.
succes!

| Alexandra_Alex_1993 explică (pentru CiocanN):

Buna, scuze ca te deranjez, dar nu merge sa fac alt cont si sa ma conectez cu el... trebuie sa fie contul de pe telefon, pe care eu nu-l stiu...
Ce pot sa fac? Nu stiu nici nr.de tel. nici emailul... ce fac?