| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Am nevoie da ajutor! Imi trebuie sa fac un site personal dar nu stiu cum. Help me!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna ariana
Incearca sa folosesti wordpress ca platforma, e mai usor de configurat pentru incepatori.'
O alta varianta relativ usoara e joomla.
Daca il vrei din cod de la zero, invata html si css, sunt cele mai accesibile pentru incepatori.
Daca vrei un site serios si nu te descurci, apeleaza la un profesionist.
Bafta!

5 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Buna!
Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site sau Blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite, etc.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| Traian a răspuns:

Te ajut eu. daca vrei. Id: me.traian

| ღArySოﺁℓεღ explică:

Am deja un blog dar imi trebuie ceva mai complex ca un site!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, cea mai buna oportunitate pentru un site personal este sa iti faci un blog. Poti incerca wordpress. Pentru inceput poti sa faci blog-ul la blogspot sau daca vrei ceva cu domeniu personal, poti cumpara un domeniu si sa downloadez wordpress de pe site-ul oficial www.wordpress.org

http://it-rew.com - Stiri IT

| Larisa_9009 a răspuns:

Ai doua variante, te apuci de invatat html : http://www.w3schools.com/html/default.asp

sau iti consturiesti un blog :*